kabiny prysznicowe na zamówienie - jakie wybrać

Kabiny prysznicowe na zamówienie

Wybieramy kabiny prysznicowe na zamówienie – jakie wybrać?

Właściciele łazienek o nietypowym metrażu lub ze skosami, czy wnękami będą mieć kłopot ze znalezieniem odpowiednich urządzeń sanitarnych. Niestety, w sklepach budowlanych i online są dostępne przede wszystkim produkty w standardowych wymiarach. Na szczęście coraz więcej firm oferuje stworzenie idealnie skrojonych towarów do naszych potrzeb. Jaką kabinę prysznicową zrobić na zamówienie? Podpowiadamy!

Produkty na wymiar – zaprojektuj prysznic swoich marzeń!

Właściwie każdy producent daje Ci szansę stworzenia kabiny prysznicowej na wymiar. Według  własnego pomysłu możesz zaprojektować prysznic swoich marzeń!

Decydujesz zarówno o kształcie, jak i najmniejszych detalach zabudowy. To pozwala Ci mieć produkt idealnie skrojony do swoich potrzeb, a także pasujący do wymiarów oraz układu Twojej łazienki. Unikat!

Masz aż kilka opcji, głównie model wykonany ze szkła hartowanego lub dużo tańszy ze sztucznego tworzywa, na przykład PCV. Warto zdecydować się na wariant ze specjalną powłoką. Dlaczego? Dzięki temu systemowi osad z mydła, czy zacieki z wody będą rzadkością. Zaoszczędzisz czas na sprzątanie, jak i zmniejszysz koszty wydane na środki chemiczne. Masz do wyboru aż trzy rozmaite odmiany, które różni od siebie tylko sposób nakładania na szkło. Pamiętaj, że ta technologia nieco podniesie cenę kabiny prysznicowej wykonanej na zamówienie.

W kolejnym kroku decydujesz o wyglądzie prysznica. Szklane fronty mogą być całkowicie przezroczyste, albo posiadać kolor, na przykład mleczny. Pierwsze są niesłychanie nowoczesne, drugie natomiast nadadzą łazience niepowtarzalnego charakteru. Ścianki prysznicowe mają rozmaite grubości. Powyżej 8 mm zapewniają 100% bezpieczeństwa. Ryzyko stłuczenia jest naprawdę minimalne.

Kabiny prysznicowe na zamówienie – jaki model wybrać?

W zasadzie każdy typ kabiny uda się wykonać na zlecenie. Pozostaje jedynie kwestia dopasowania odpowiedniego modelu. Weź pod uwagę rozmiar pomieszczenia, układ oraz względy funkcjonalne, no i preferencje domowników. Kabiny prysznicowe na zamówienie są ciut droższe od tych klasycznych oferowanych w sklepach budowlanych.

Do małych pomieszczeń najlepiej pasuje opcja przyścienna oraz narożna. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, do tego daje nam szereg możliwości na zaaranżowanie pozostałej części łazienki.

Dobrym rozwiązaniem jest też wstawienie do wolnej wnęki prysznica. W ten sposób wykorzystamy każdy centymetr wnętrza. Mało ustawna luka zmieni się w oddzielone od reszty urządzeń sanitarnych miejsce do kąpieli. Zyskamy intymność oraz przestronność.

Do większych lokali pasuje każdy wariant. Swobodnie możesz wybierać wśród tysiąca propozycji. W okazałych pomieszczeniach świetnie odnajdą się spore gabarytowo modele, takie jak kabiny zbudowane na planie półkola, tudzież wolnostojące – te nie przylegają do żadnej powierzchni. Do sporej łazienki nadają się również produkty o nietypowej formie, na przykład asymetryczne. To narożny wariant, ale tutaj jedna ściana jest dłuższa od tej drugiej. Co ważne, tylko pojedyncza przylega do muru.

Dobór detali ma wielkie znaczenie!

Zamawiając kabinę decydujesz nie tylko o jej formie, ale również o rodzaju drzwi. Ten detal może pomóc Ci lepiej zagospodarować łazienkę.

Drzwi klasycznie otwierane na zewnątrz niestety, wymagają wolnej przestrzeni przed wejściem. Poprzez to nie masz możliwości umieścić tam niczego dużego. Automatycznie zmniejszasz metraż.

Do niewielkich i ciasnych bardziej sprawdza się opcja przesuwana, czy też harmonijkowa – składana. Drzwi chowają się do wewnątrz, zatem spokojnie obok kabiny może pojawić się sedes lub kosz na pranie.

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się prysznic typu walk-in, czyli częściowo otwarty. Nie ma tutaj ani drzwi ani brodzika. Dla osób starszych i niepełnosprawnych to doskonałe rozwiązanie, ponieważ bariery architektonicznie nie istnieją.

Masz już w projekcie dopasowane ściany, drzwi, czas na brodzik. Ten element też możesz zamówić na wymiar. Okrągły, kwadratowy, prostokątny, narożny, głęboki, płytki…. Wariantów jest bez liku! Oczywiście z brodzika można zrezygnować, wystarczy jedynie system liniowy odprowadzający wodę zamontowany w podłodze. To jednak może zwiększyć koszty remontu.

Na samym końcu podejmujesz decyzję o klamkach i innych detalach, które są głównie chromowane aluminiowe. Matowe, połyskujące, duże, minimalistyczne – opcji jest sporo.

Kabiny prysznicowe na zamówienie pozwolą Ci stworzyć od postaw wymarzony produkt, który będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Do każdego klienta marki podchodzą indywidualnie, dzięki temu powstaje model idealnie skrojony do ich wymagań.

 

Gdzie zamówić kabinę prysznicową?

Kabiny prysznicowe na zamówienie znajdziesz w sklepach stacjonarnych, jak i online. Taka dodatkowa opcja jest oferowana przez wiele renomowanych firm. Warto przed podjęciem decyzji porównać propozycje kilku marek, aby znaleźć jak najlepszą oraz najkorzystniejszą.

Tutaj tak, jak w przypadku gotowej wersji kabiny prysznicowe te na zamówienie też podlegają gwarancji. Niekiedy ten okres wynosi nawet 5 lat. Do tego niektórzy producenci oferują jeszcze dodatkowo montaż urządzenia.

 

 

 

Wyceń

ZAREZERWUJ ON-LINE POMIAR

Masz pytania? Skontaktuj się z nami >KONTAKT<

Sprawdź pełną OFERTĘ