Szyba prysznicowa na wymiar

Szyba prysznicowa na wymiar – Kabiny prysznicowe

Szyba prysznicowa na wymiar – jaką wybrać do łazienki?

 

Do aranżacji części kąpielowej w łazience wykorzystuje się trzy rozwiązania – kabiny prysznicowe, wanny lub pojedynczą taflę szkła, która jest szyba prysznicowa na wymiar.

Dobranie odpowiedniej rozwiązania to podstawa, gdyż od tego zależy jakość naszego wieczornego relaksu.

 

Fanów kabin prysznicowych jest równie wiele co wielbicieli wanny. Każdy z nich ma swoje rację, ale to wyłącznie właścicielowi musi być wygodnie i komfortowo korzystać z wyposażenia łazienki.

 

Chcesz zamontować szybę prysznicową na wymiar w swoim domu?

Koniecznie skontaktuj się z nami! Kabiny prysznicowe Kraków – CentrumSzkła.eu  pod numerem telefonu 722-123-462 i adresem e-mail biuro@centrumszkla.eu.

 

Kabina prysznicowa, wanna czy szyba prysznicowa na wymiar?

 

Aranżacja łazienki to bardzo indywidualna sprawa. Tysiące możliwych rozwiązań dały pole do popisu dla domowników, którzy sam chcą stworzyć własny kącik kąpielowy.

 

Rodzaj zabudowy prysznica jest jednym z podstawowych wyborów, jakie zostaną postawione przed każdym. Kabina prysznicowa lub szyba prysznicowa na wymiar to najwygodniejsze rozwiązanie, które pozwoli na błyskawicznie umycie się przed wyjściem do szkoły czy pracy.

 

Przy obszerniejszych łazienkach, warto zastanowić się nad zamontowaniem zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej. Bo kto nie lubi poleżeć i pomoczyć się w wygodnej wannie?

 

Kabiny prysznicowe – jakie mamy możliwości?

 

Do wyboru mamy trzy miejsca montażu kabiny prysznicowej – róg pomieszczenia, specjalnie przygotowaną wnękę lub wybór wolnostojącej kabiny na środku łazienki.

 

W zależności od dostępnej powierzchni możemy wybrać różne rozwiązania. Jedna zdecydowanie najczęściej wybierane kabiny prysznicowe to te narożne, które zajmują najmniej miejsca i są zdecydowanie najtańsze.

 

Kabiny prysznicowe – dostępne rodzaje

 

  • Narożna kabina prysznicowa – najpopularniejsze rozwiązanie, które możemy zaobserwować w większości polskich mieszkań. Montowana jest w narożniku łazienki.

 

  • Wolnostojąca kabina prysznicowa – ekskluzywne, przestronne i często wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak – hydromasaż czy wbudowane radio. To elegancka propozycja przeznaczona dla osób z głębszą kieszenią i dysponującej obszerną łazienką.
  • Przyścienna kabina prysznicowa – przeznaczona do większych łazienek. Montowana jest na pojedynczej ścianie.

 

Kabiny prysznicowe posiadają podstawy o różnych, niemal dowolnych kształtach – od półkola, przez prostokąt aż po kwadrat. Możemy ją dobrać w zależności od upodobań i dostępnej przestrzeni w łazience.

 

Szyba prysznicowa na wymiar to podstawa przy zamawianiu kabiny prysznicowej. Tafla powinna być wykonana ze szkła hartowanego, które jest odporne na potencjalne uszkodzenia i stłuczenie.

 

Szyba prysznicowa na wymiar – nowoczesne rozwiązania

Pojedyncze tafle szkła tworzą perfekcyjne, minimalistyczne i designerskie konstrukcje. Jedną z propozycji jest kabina prysznicowa walk-in.

 

Podstawą jest szyba prysznicowa na wymiar, która montuje się na specjalnych wspornikach i profilach, które pozwalają utrzymać taflę w jednej pozycji. Najczęściej stosowanym materiałem do tego rodzaju kabiny jest szkło hartowane.

Do tego rozwiązania, niezbędne jest stworzenie odpływu liniowego, który pozwoli na swobodny odpływ wody i nie pozwoli na jej rozlewanie po całej łazience.

W tym przypadku, jednym kosztem jest zakup szyby prysznicowej oraz odpowiednich wsporników. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o odpływie liniowym.

 

 

Rama lub uchwyty – wybieramy konstrukcję kabiny prysznicowej

Montaż kabiny prysznicowej to nie lada wyzwanie i zdecydowanie lepiej pozostawić ten obowiązek profesjonalistom. Montaż konstrukcją z szybą prysznicową na wymiar, również wymaga specjalistycznych umiejętności i odpowiedniej wiedzy.

  1. Konstrukcja ramowa

Profilowa konstrukcja, która jest najpopularniejszych stosowanym rozwiązaniem. Wysoka szczelność to jedna z największych zalet konstrukcji ramowej.

  1. Konstrukcja półramowa

Jest to konstrukcja ramowa, która została pozbawiona pionowych profili wewnątrz kabiny prysznicowej. Dzięki temu, całość wydaje się znacznie lżejsza i lepiej dopasowuje się do aranżacji wnętrza łazienki.

  1. Konstrukcja bezramowa

Stylowe, designerskie i zdecydowanie najdroższe rozwiązanie do łazienki. Sama konstrukcja składa się praktycznie z samego szkła. Delikatne profile pozostają niemal niewidoczne, a szkło wydaje się wisieć w powietrzu.

Wszystkie powyższe rozwiązania łączy jedno – szyba prysznicowa na wymiar. Tylko idealnie skrojona tafla szkła będzie perfekcyjnie prezentować się we wnętrzu łazienki. Bez obaw o niedopasowanie do wymiarów domowego sanitariatu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

– gumowe odbojniki, które będą amortyzowały otwierające się szklane drzwi prysznicowe kabiny i zapobiegną zbiciu szklanej konstrukcji.

– wysokiej jakości system jezdny na rolkach, który zapewni wieloletnią gwarancję bezawaryjności przy codziennym stosowaniu

– szczelność kabiny, zdecydowanie warto sprawdzić przed zakupem kabiny. Unikniecie w ten sposób nieprzyjemnych niespodzianek.

Wyceń

ZAREZERWUJ ON-LINE POMIAR

Masz inne pytania? >KONTAKT<