szkło do kuchni

Szkło kolorowe do kuchni – Centrum Szkła eu

Kolorowe szkło na kuchennych ścianach i w formie dodatków

Wprowadza nowoczesny wygląd do jej wnętrza oraz ułatwia utrzymanie jej w czystości. Jeżeli myślisz o tradycyjnych płytkach, przemyśl jeszcze raz swoją decyzję. Szklane panele to doskonały sposób na aranżację wnętrza, nie tylko kuchni, ale również pozostałej części domowych pomieszczeń.

Kolorowe szkło do kuchni – słowem wstępu

 

Kolorowe szkło w kuchennych aranżacjach to najnowsze rozwiązanie designerskiego wzornictwa. Szkło na ścianie sprawdzi się w nowoczesnej, przestronnej kuchni nadając jej eleganckiego wyglądu odznaczając się na kuchennym horyzoncie.

Z kolei w mniejszych kuchniach, szklane panele optycznie powiększą dostępna przestrzeń i nadadzą głębi całemu pomieszczeniu.

Szkło lacobel to jedna z dostępnych opcji aranżacji kuchni. Jest to uniwersalny produkt, który posiada bardzo szeroką paletę dostępnych barw – od głębokiej czerni, przez intensywny pomarańcz, aż po żarówiastą żółć.

Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od koloru kuchennych mebli czy indywidualnych upodobań. Jeszcze nie znalazł się taki, który nie odnalazł swojego ukochanego koloru.

Kolorowe szkło do kuchni może być praktycznie w każdym kolorze. Jeżeli chcemy zamontować szklany panel w okolicy przestrzeni roboczej, warto pomyśleć o jaśniejszym szkle na którym nie widać zabrudzeń. Na szkle o ciemnych barwach widać każdą plamę tłuszczu czy odcisk palca.

Zdecydowałeś się na zamówienie szklanego panelu? Nic prostszego, skontaktuj się z nami a my zajmiemy się resztą!

Zadzwoń lub napisz do nas! Szklarz Kraków – CentrumSzkła.eu  pod numerem telefonu 722-123-462 i adresem e-mail biuro@centrumszkla.eu.

Kolorowe szkło do kuchni – jakie są dostępne rodzaje?

Aranżacja ścian w kuchni to nie lada wyzwanie. Dostępnych jest kilka różnorodnych rodzajów szkła na ścianę w kuchni. Do aranżacji wykorzystuje się najczęściej szkło metalizowane, ornamentowane, piaskowe lub kolorowe szkło do kuchni.

W miejscach szczególnie często użytkowanych trzeba zamontować szkło hartowane. To wysoce odporna tafla szkła, która zniesie uderzenia i wysoką temperaturę. Dlatego poleca się zamontować szkło hartowane między płytą grzewczą a szafkami nad nią. Dodatkowo, możemy pomyśleć o fototapecie, zdjęciu lub grafice, które umieścimy w szklanej tafli.

Kolorowe szkło do kuchni to praktyczny wybór, który jednocześnie wprowadza unikalny styl do wnętrza naszego mieszkania.

Szkło kolorowe do kuchni. Jakie są dostępne rodzaje?

– szkło lacobel

szkło hartowane

– szkło laminowane folią

Który rodzaj szkła będziesz najlepszy? To zależy od tego, w jakim celu chcecie je wprowadzić do swojej kuchni. O każdym z nim napiszemy w kolejnym akapicie.

Zapewniamy jednak, że kolorowe szkło do kuchni to trafiony produkt, który będzie służył przez najbliższe lata i nie raz zadziwi Was swoimi walorami praktycznymi i estetycznymi.

 

Kolorowe szkło do kuchni. Jaki rozwiązanie wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, do wyboru mamy kilka, różnych rodzajów szkła. Powinny zostać wybrane pod kątem miejsca przeznaczenia – szkło lacobel, szkło hartowane lub szkło laminowane folią. Jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań?

  1. Szkło lacobel

Kolorowe szkło do kuchni, dostępne w tysiącach możliwości dobrania barwy i stopnia nasycenia kolorów. Doskonale sprawdza się jako ozdoba niewykorzystanych ścian w kuchni. Szkło lacobel to delikatny rodzaj szklanego panelu, który jest wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury.

Z uwagi na wysokie ryzyko rozbicia tafli, poprzez uderzenie garnkiem lub wyeksponowanie na wysokie temperatury. Szkło lacobel nie powinno być umieszczane w pobliżu przestrzeni roboczej, piekarnika czy płyty grzewczej.

  1. Szkło hartowane

Bardzo wytrzymały rodzaj szkła, który jest całkowicie odporny na działanie wysokich temperatur i przypadkowe stłuczenie. To idealne rozwiązanie do przyozdobienia ścian w okolicach sprzętów emitujących wysoką temperaturę.

Ściana przy piekarniku już nie będzie straszyć pustką. Wystarczy zamontować szkło hartowane z grafiką, które pięknie wkomponuje się w wystrój kuchni.

  1. Kolorowe szkło do kuchni laminowane folią

Charakteryzuje się podobną wytrzymałością co szkło hartowane. Jednak po rozbiciu nie rozpada się na drobne kawałki, a całość szkła pozostaje na folii, która pokryje rozpoznawalny „pajączek”.

To rozwiązanie szczególnie polecamy rodzinom z małymi dziećmi i zwierzętami, które mogą nieopatrznie uszkodzić taflę. Ten rodzaj szkła jest 100% bezpieczny i nie trzeba obawiać się o pokaleczenie przez ostre odłamki, których w tym wypadku po prostu nie ma.

 

Jak zamówić kolorowe szkło do kuchni? Postaw na profesjonalistów!

Szklane panele należy mocować dopiero po ukończeniu całej zabudowy kuchennej. Dzięki temu istnieje możliwość zdjęcia realnych wymiarów, wraz z umiejscowieniem gniazdek elektrycznych, oświetlenia i punktów mocowania tafli szkła.

Wariacji kolorystycznych i możliwości personalizacji szklanych paneli jest nieskończenie wiele. Możesz wybrać szkło lacobel, szkło hartowane z grafiką lub szkło przezroczyste, które wyeksponuje ciekawą fakturę ściany.

Aranżacja zależy od Waszej inwencji twórczej, a resztą zajmą się wykwalifikowani specjaliści w tej dziedzinie.

Chcesz zamówić kolorowe szkło do kuchni? Napisz do nas lub zadzwoń – zmierzymy, wytniemy i zamontujemy gotowy panel w Twojej kuchni!

Skontaktuj się z nami! Szklarz Kraków – CentrumSzkła.eu  pod numerem telefonu 722-123-462 i adresem e-mail biuro@centrumszkla.eu.

Wyceń

ZAREZERWUJ ON-LINE POMIAR

Masz inne pytania? >KONTAKT<