Wyceny i pytania:

Kraków 662-855-231

Warszawa 796-123-462

Zakupy w internecie
Napisz do nas
Godziny otwarcia punktów:

Kraków Pn-Pt: 09:00 - 17:00

Warszawa Pn-Pt: 07:00 - 14:00

Telefony odbieramy do 20:00

Szkło 8 mm

Wróć na stronę główną

Szkło 8 mm według nas optymalna grubość szkła przy wyborze kabiny prysznicowej na wymiar.

Jakie szkło jest najlepsze do kabin prysznicowych?

Zakup kabiny prysznicowej to ważne przedsięwzięcie. W komercyjnej sprzedaży są modele o różnej grubości szkła, jednak zdecydowanie najlepsze są kabiny wykonane na zamówienie z hartowanego, wytrzymałego szkła o grubości 8 mm. W naszej firmie oferujemy najwyższej jakości szkło, które jest grubsze niż w marketach i u konkurencji, a do tego dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Dlaczego odpowiedni dobór szkła jest tak ważny?

Szkło w kabinie prysznicowej – jaką powinno mieć grubość?

Im cieńsze szkło, tym tańszy jest koszt stworzenia kabiny prysznicowej. Jednak nie oznacza to wcale, że cieńsze szkło to niższa jakość produktu. O tym, jaka jest optymalna grubość tafli szkła w kabinie prysznicowej decyduje często jej typ oraz budowa. Z tego właśnie względu do niektórych kabin wykorzystuje się szkło o grubości 6 mm, a do innych o grubości 8 mm. Każda kabina prysznicowa jest inna, dlatego nie ma jednej reguły na optymalną grubość szkła. Różnią się one zarówno systemem mocowania, jak i wielkością czy sposobem otwierania drzwi.

Szkło hartowane – solidne rozwiązanie

W kabinach prysznicowych najlepiej sprawdza się solidne szkło hartowane oferowane przez naszą firmę. Jest to szkło o grubości 8 mm, które zapewnia wytaczającą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Znakomicie sprawdza się m.in. w kabinach prysznicowych z przesuwnymi drzwiami i górnym torem. To interesująca odmiana kabin, posiadający boczne profile montażowe, do których mocuje się stałe ściany. Kabiny te narażone są na duże obciążenia, dlatego oferowane przez nas szkło sprawdza się w nich najlepiej.

Nasze szkło hartowane o grubości 8 mm znakomici sprawdza się również w kabinach z otwieranymi drzwiami i bocznymi profilami oraz w kabinach bocznych bez profilowych. W tego typu kabinach szkła są mocowane do ściany specjalnymi klamrami. Ze względu na sposób montażu zalecane jest stosowanie naszego wytrzymałego szkła, które jest odporne na duże naprężenia i przypadkowe uderzenia. Nadaje się ono także do kabin prysznicowych składanych, nazywanych bifold i kabin typu walk-in, czyli z otwartym wejściem.

Szkło 8mm
© CentrumSzkla.eu 2018 Projekt i realizacja: Damtox
Top Umów pomiar Pytania, Wyceny, Zamówienia
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Akceptuję