Szklane-panele-kuchenne - Kraków, Warszawa

Szklane panele kuchenne – Grafika na szkle abstrakcja

Szklane panele kuchenne wzory i ich rodzaje

Żadna nowoczesna kuchnia, nie może obyć się bez elementu funkcjonalnej dekoracji, jakim są szklane panele kuchenne. Szkło w kuchni to praktyczne rozwiązanie, które wprowadzi do wnętrza unikalny design, który może zostać dowolnie spersonalizowany np. grafika na szkle, różnorodność kolorów i faktur szkła.

Szklane panele kuchenne z roku na rok zyskują na popularności. To sposób na unowocześnienie wystroju kuchni i wprowadzenie jej w aktualny nurt aranżacyjny.

Skontaktuj się z nami! Panele szklane do kuchni Kraków – CentrumSzkła.eu  pod numerem telefonu 722-123-462 i adresem e-mail biuro@centrumszkla.eu.

Szklane panele kuchenne. Dlaczego warto użyć ich w aranżacji wnętrza?

Szklane panele kuchenne to przede wszystkim funkcjonalność i estetyka. Połączenie tych dwóch cech to idealny sposób na wzbogacenie naszej kuchni w nowe elementy, które wprowadzą unikalny design i poprawią wygląd naszej kuchni.

Szkło doskonale prezentuje się we wszystkich domowych pomieszczeniach. Jednak kuchnia jest zdecydowanie najpopularniejszym miejscem, gdzie wprowadzane są szklane panele i inne formy szklanych dekoracji.

Szklane panele kuchenne - lacobel
Szklane panele kuchenne – lacobel

Szklane panele kuchenne – zalety rozwiązania

Szklane panele kuchenne są niezwykle efektowną dekoracją i jednocześnie wysoce praktyczną. Zalety zdecydowanie przyćmiewają wszelkie wady tego rozwiązania.

Jakie zalety mają szklane panele kuchenne?

– optycznie powiększają przestrzeń kuchenną;

– są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę;

– można je dowolnie spersonalizować grafiką na szkle, wyborem koloru i faktury;

– wprowadzają do kuchni nowoczesny design;

– bardzo łatwo utrzymać je w nienagannej czystości.

Wady praktycznie nie istnieją. Jedynym mankamentem jest ryzyko stłuczenia szklanego panelu, które możemy zminimalizować wybierając szkło hartowane, jako głównym materiał z jakiego będzie wykonany szklany panel.

Szklane panele kuchenne – lacobel
Szklane panele kuchenne – Centrum Szkła eu Kraków

Szklane panele do kuchni. Gdzie można je umieścić?

Szklane panele kuchenne można umieścić praktycznie w każdym miejscu kuchni – między szafkami a płytą grzewczą, jako fronty mebli, blat stołu kuchennego lub na nieużywanych częściach ścian. Możliwości doboru rodzaju, koloru i faktury szkła są praktycznie nieograniczone. Każdy znajdzie pomysł dla siebie – a od niego tylko krok do realizacji i pięknej aranżacji kuchennego wnętrza.

Dodatkowo możemy dobrać grafikę, która zostanie nadrukowana na powierzchni szkła. Może to być grafika związana z kulinariami, znana sentencja, pejzaż lub nawet zdjęcie rodzinne. Grafiki i różnorodne zdjęcia znajdziecie w darmowych bankach zdjęć, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przygotować ją samodzielnie lub na zamówienie.

Szklane panele do kuchni to bardzo plastyczny element wystroju, który poddaje się wszelkim zabiegom aranżacyjnym i dostosowuje się do naszej woli. To właśnie dzięki wszechstronności stały się nieodłącznym elementem wyposażenia każdej, nowoczesnej kuchni.

Szklane panele do kuchni - limonki
Szklane panele do kuchni – grafika na szkle

Szklane panele kuchenne – jaki rodzaj szkła wybrać?

Wybrany rodzaj szkła uwarunkowuje miejsce jego umieszczenia. Nie każdy rodzaj szkła nadaje się do zamontowania na kuchenkę gazową lub zwyczajnego przyozdobienia niezagospodarowanej kuchennej ściany.

Rodzaj szkła powinien zostać starannie dobrany, wtedy szklane panele kuchenne będą cieszyły oko i spełniały swoją praktyczną rolę przez długie lata.

Jakie szklane panele kuchenne sprawdzą się w kuchni?

  • Lacobel – to najczęściej wybierany rodzaj panelu do kuchni. Szklane panele kuchenne powinny być ozdobne i tak właśnie jest lacobel. To szkło ozdobne, które sprawdza się przede wszystkim w dekoracji kuchennego wnętrza.

Powinno się unikać montowania lacobelu w okolicach kuchenki i w obszarze roboczym, gdyż łatwo o jego uszkodzenie.

  • Szkło hartowane – tego rodzaju panele są podgrzewane do wysokiej temperatury, a następnie schładzane. Taki zabieg wzmacnia szkło i powoduje, że staje się odporne na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne.

Szkło hartowane sprawdza się jako praktyczna ozdoba na ścianę nad kuchenką i we wszelkich ciągach komunikacyjnych oraz w kuchennej przestrzeni roboczej.

  • Szkło Diamondlack – zaawansowany technologiczne szklany panel, który stworzyliśmy dla najbardziej wymagających klientów. Została stworzona z najwyższej jakości materiałów. Szeroki wybór kolorów i gwarantowana jakość wykonania.

Szukasz rozwiązania do swojej kuchni? Powierz pracę profesjonalistom! Od 7 lat świadczymy wysokiej jakości usługi szklarskie – na terenie miasta Kraków, Warszawa oraz okolic.

Skontaktuj się z nami! Szklarz Kraków – CentrumSzkła.eu  pod numerem telefonu 722-123-462 i adresem e-mail biuro@centrumszkla.eu.

Szklane panele kuchenne
Szklane panele kuchenne – hartowane szkło do kuchni

Szklane panele kuchenne – czy pasują do każdej kuchni?

Szkło to charakterystyczny materiał, który wtapia się w dowolną aranżację. Kwestia doboru odpowiedniego koloru i opcjonalnej grafiki, to kwestia indywidualnych upodobań i potrzeb.

Szklane panele kuchenne pasują do niewielkich kuchni, gdyż optycznie powiększają jej przestrzeń – to jedna z największych zalet szklanych panel i innych dodatków wykonanych z tego materiału.

Przestronne kuchnie to pole do popisu dla aranżacji z wykorzystaniem szkła. Duże przestrzenie aż proszą się o szklane panele kuchenne, który przyciągną wzrok i dodadzą blasku oraz elegancji całej kuchni.

Szklane panele kuchenne - Kraków
Szklane panele kuchenne – szkło nad blatem w kuchni

Wyceń

ZAREZERWUJ ON-LINE POMIAR

Masz inne pytania? >KONTAKT<