Szklane drzwi przesuwne - Na wymiar-Kraków, Warszawa

Szklane drzwi przesuwne – Na wymiar-Kraków, Warszawa – Centrum Szkła .eu

Szklane drzwi przesuwne – postaw na nowoczesność

Standardowe drzwi przesuwne zazwyczaj wykonane są z tanich materiałów, takich jak sklejka czy wrażliwe panele. Eleganckie wnętrza uwielbiają szkło, które wtapia się w otoczenia i tworzy unikalną aranżację.

W obecnym nurcie aranżacyjnym szkło wiedzie prym i w każdym domu znajdziemy szklane elementy. Szklane drzwi przesuwne to eleganckie uzupełnienie wnętrza nowoczesnego domu.

Inne elementy szklanej aranżacji to szkło hartowane, panele szklane, szkło lacobel, zabudowy szklane i wiele, wiele innych.

Od 7 lat naszej działalności zaufało nam tysiące klientów. Profesjonalnie zajmujemy się pomiarem, wytwarzaniem i montażem szklanych elementów w domach i firmach.

Skontaktuj się z nami! Drzwi szklane Kraków – CentrumSzkła.eu  pod numerem telefonu 722-123-462 i adresem e-mail biuro@centrumszkla.eu.

 

Szklane drzwi przesuwne – zalety, wady i dlaczego warto kupić?

Szkło jako element wyposażenia wnętrz powinno znaleźć się w każdym domu, który pretenduje do miana „nowoczesnego”.

Szklane drzwi przesuwne charakteryzują się wysoką wytrzymałością i szeroką gamą możliwości personalizacji oraz dobrania satysfakcjonującego rozwiązania.

 

Szklane drzwi przesuwne – zalety rozwiązania

– szkło przepuszcza światło, dzięki czemu wpuścimy więcej słońca do wnętrza mieszkania lub domu;

– szklane drzwi przesuwne izolują zapachy i wilgoć;

– współczesny charakter szkła idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz;

– szklane elementy naturalnie powiększają przestrzeń pomieszczenia;

szkło hartowane to jeden z materiałów z których wykonane są szklane drzwi przesuwne. Charakteryzuje je wysoka odporność na uszkodzenia, co jest szczególnie ważne dla rodziców i właścicieli dużych zwierząt. Nie bez powodu nazywane jest „szkłem bezpiecznym”;

– szklane drzwi przesuwne oddzielają pomieszczenia, jednocześnie nie zamykając przestrzeni.

 

Szklane drzwi przesuwne – wady rozwiązania

– w przypadku zastosowania innych materiałów niż szkło hartowane lub szkło laminowane, istnieje ryzyko stłuczenia tafli;

– utrzymanie szkła w czystości nie wymaga wiele pracy. Jednak trzeba znacznie częściej je przecierać, żeby zachować efekt idealnej czystości szklanej tafli;

– szklane drzwi przesuwne izolują zapachy i wilgoć. Niestety, charakteryzuje je niska izolacja akustyczna.

 

Drzwi szklane przesuwne. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Montaż elementów szklanych do wnętrza pomieszczeń, całkowicie odmienia ich charakter. Nowoczesność, elegancja i funkcjonalność to trzy określenia, które charakteryzują szklane drzwi przesuwne w aranżacji domu, mieszkania czy firmy.

Ogromnym atutem jest możliwość praktycznie dowolnej personalizacji szklanych elementów – pod swój gust i styl panujący w danym wnętrzu.

 

1.      Drzwi szklane przesuwne w domowej kuchni

Jak wcześniej wspominaliśmy, szklane drzwi izolują zapachy i wilgoć. Dlatego doskonale nadają się do przystosowania ich, jako wejście do domowej kuchni. Możliwość dodatkowego okraszenia grafiką z motywami kulinarnymi zwiększa atrakcyjność rozwiązania.

2.      Nowoczesna sypialnia – wybierz szklane drzwi przesuwne

Nie masz pomysłu na fronty szafek w sypialni? Szklane drzwi przesuwne doskonale nadają się do tej roli. Sprawdzą się również, jako drzwi do łazienki w sypialni.

3.      Szklane drzwi przesuwne do nowoczesnego biura

Szklane aranżacje są szczególnie popularne w firmach i nowoczesnych biurach. Designerskie drzwi szklane wprowadzą biurową aranżację do nowoczesnego nurtu wnętrzarskiego. W dużych firmach i korporacjach, szczególnie popularne są zabudowy szklane, które oryginalnie dzielą przestrzeń.

4.      Szklane drzwi przesuwne do salonu

Zarówno przestronne jak i niewielkie salony uwielbiają szklane elementy dekoracyjne. Szklane drzwi dwuskrzydłowe wraz z innym dodatkami dodadzą wnętrzom charakteru i lekkości. Szklane drzwi tego rodzaju często montowane są w salach konferencyjnych i biurach.

Szklane drzwi przesuwne

Szklane drzwi przesuwne – Centrum Szkła .eu Kraków, Warszawa

Szklane drzwi przesuwne – rodzaje rozwiązań

Najpopularniejszym rozwiązaniami w domach i mieszkania są szklane drzwi przesuwne naścienne i chowane w ścianie. Rolki, prowadnice i inne elementy montażowe zostaną zabudowane specjalnymi panelami, które ukryją nieatrakcyjne części szklanych drzwi.

Szklane drzwi przesuwne – skrzydła drzwi chowane w ścianie

Szklane drzwi przesuwne niezależnie od rodzaju są wykonywane na zamówienie. Dostępne są różne, gotowe modele jednak dla pełni satysfakcji, warto przemyśleć zakup drzwi wykonywanych na wymiar.

Szklane drzwi przesuwne chowają się w ścianie, dzięki specjalnie zamontowanej kasecie, gdzie mieszczą się całe szklane drzwi.

 

Szklane drzwi przesuwne – zalety i wady

Zalety rozwiązania:

– designerski, elegancki wygląd;

– wysoka trwałość i wytrzymałość szkła;

– minimalizuje ilość zajmowanej powierzchni, dzięki systemowi kasetowemu;

– przepuszczają światło do pomieszczenia;

– optycznie powiększają przestrzeń użytkową.

Wady rozwiązania:

– brak izolacji akustycznej;

– rozwiązanie nie jest stosowane w gotowych mieszkaniach.

Szklane drzwi przesuwne naścienne

W przypadku tego rozwiązania, szklane drzwi są cały czas widoczne. Skrzydło drzwi szklanych zachodzi na ścianę lub montuje się specjalną listwę maskującą w której ukrywa się szklane skrzydło drzwi.

 

Szklane drzwi naścienne – zalety i wady

Zalety rozwiązania:

– idealny sposób na wprowadzenie nowoczesnego stylu do mieszkania;

– nasłonecznienie pomieszczenia;

– zajmuje znacznie mniej powierzchni niż klasyczne drzwi;

 

Wady rozwiązania:

– ograniczenie przestrzeni w zasięgu skrzydła drzwi;

– szklane drzwi naścienne są odpowiednim rozwiązaniem tylko dla dużych pomieszczeń;

– zajmuje sporo powierzchni użytkowej.

 

Szukasz elementów szklanych do swojego domu, takich jak – szklane drzwi przesuwne, szklane drzwi naścienne czy szklane drzwi dwuskrzydłowe?

Skontaktuj się z nami! Szklarz Kraków – CentrumSzkła.eu  pod numerem telefonu 722-123-462 i adresem e-mail biuro@centrumszkla.eu.

 

Wyceń

ZAREZERWUJ ON-LINE POMIAR

Masz inne pytania? >KONTAKT<