Wyceny i pytania:

Kraków 662-855-231

Warszawa 796-123-462

Zakupy w internecie
Napisz do nas
Godziny otwarcia punktów:

Kraków Pn-Pt: 09:00 - 17:00

Warszawa Pn-Pt: 07:00 - 14:00

Telefony odbieramy do 20:00

Powłoka hydrofobowa

Wróć na stronę główną

Kabina prysznicowa pozwala szybko odświeżyć się przed snem czy po pracy. Ciepły prysznic cudownie relaksuje, a zimny pobudza do działania. Jednak, aby prysznic sprawiał przyjemność, kabina powinna być czysta. Służą do tego specjalne środki przeznaczone do pielęgnacji szyb, luster oraz kabin prysznicowych. Ułatwiają one utrzymanie czystości i zapobiegają powstawaniu nieestetycznych zacieków. Jak działają takie preparaty i jak często należy je stosować?

 

Impregnacja szkła

Tafla szkła nigdy nie jest idealnie gładka – znajdują się w niej mikroskopowe wyżłobienia i pory, w których osadza się kamień. W ten sposób powstają osady i smugi. Właśnie dlatego szkło przeznaczone do stosowania w kabinach prysznicowych pokrywane jest specjalnymi powłokami, dzięki którym tafla jest bardziej gładka. Sprawia to, że woda spływa większymi strumieniami, co zapewnia ochronę przed powstawaniem zacieków.

Powłoka na szkle działa około 2 lata, a twarda woda przyspiesza jej zużywanie. Dlatego zaleca się odświeżanie powłoki za pomocą specjalnych środków do impregnacji szkła. Rozpyla się je na czystą i suchą powierzchnię, a następnie poleruje ścianki miękką szmatką.

 

Codzienna pielęgnacja

Oprócz okresowego impregnowania szkła należy pamiętać także o codziennej pielęgnacji. Przede wszystkim po każdej kąpieli trzeba spłukać osłonę, a ściekającą wodę zetrzeć za pomocą miękkiej szmatki lub ściągaczki. Jeśli pomimo tego na ścianach kabiny powstają osady i zacieki, to należy zastosować specjalne środki do pielęgnacji szyb, luster oraz kabin prysznicowych. Mają one postać pianek lub płynów i znacznie ułatwiają utrzymanie szkła w czystości. Niektóre preparaty zawierają naturalne kwasy owocowe, które mają właściwości rozjaśniające i oczyszczające.

Zewnętrzne ściany kabiny prysznicowej można myć za pomocą typowych płynów do luster oraz szkła. Szybko rozpuszczają one brud i ułatwiają utrzymanie szkła w czystości, a do tego nie pozostawiają smug. Trudnych do usunięcia plam nie wolno czyścić na sucho ani na siłę, ponieważ można w ten sposób uszkodzić powierzchnię szkła – należy zastosować gąbkę nasączoną płynem, po czym dokładnie spłukać środek czyszczący.

 

zdjęcie powłoka z opisem

Wszystkie niezbędne środki do pielęgnacji szkła dostępne są w naszym sklepie.

© CentrumSzkla.eu 2018 Projekt i realizacja: Damtox
Top Umów pomiar Pytania, Wyceny, Zamówienia
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Akceptuję