Lustra Na Wymiar

Lustra Na Wymiar – CentrumSzkla.eu

Lustra na wymiar do łazienki. Jak wybrać, gdzie korzystnie kupić?

Niezależnie od wyboru aranżacji, lustro do nieodłączny element każdej łazienki. Praktyczność to jedno, ale czy lustro może być dziełem sztuki?

Lustro na wymiar, skrojone do Twoich potrzeb, będzie doskonałym uzupełnieniem aranżacji stylowej łazienki.

Chcecie Państwo zamówić lustra na wymiar? Kraków i Warszawa to miasta, gdzie znajdziecie nasze stacjonarne punkty sprzedaży. Prowadzimy również sprzedaż wysyłkową. Zapraszamy do kontaktu i zadawania pytań. Doradzimy!

Praktyka – nie zawsze taka oczywista

Lustro spełnia jedną podstawową funkcję, umożliwia przejrzenie się w nim. Lustro powinno być umieszczone na odpowiedniej wysokości i mieć rozmiar, który umożliwia wszystkim domownikom swobodne korzystanie z niego.

Stanowi ono centralny punkt łazienki i każdemu powinno być wygodnie, więc trzeba się zastanowić nad zamówieniem lustra na wymiar. Będzie ono odpowiadało każdemu domownikowi, niezależnie od różnic we wzroście czy celu użytkowania.

Właściwe oświetlenie lustra jest bardzo przydatne i pomaga wykonać dokładny makijaż lub ogolić brodę przed wyjściem do pracy.

Duże lustro na wymiar znaczy nowoczesne?

Nowoczesny nurt aranżacyjny gloryfikuje duże lustra na wymiar, które stanowią centralny punkt każdej łazienki. Doskonale skrojone i wyszlifowane lustra nadają wnętrzu łazienki szlachetności. W dodatku wizualnie powiększają przestrzeń i rozświetlają jej wnętrze.

Lustra łazienkowe wspaniale prezentują się po wykończeniu fazą, czyli szlifem wykonanym po skosie. Nadaje to mu ozdobności i eleganckiego stylu. Fazowanie lustra wiąże się z dodatkowym, dosyć wysokim kosztem wykończenie. Jednak zdecydowanie warto to zrobić, choćby dla samego efektu końcowego.

Powiew luksusu w łazience

Bogato wykończone, marmurowe łazienki z elegancką glazurą i dodatkami ze szlachetnego drewna. Czy obędą się bez lustra?

Do ekskluzywnych łazienkowych wnętrz, szczególnie polecamy lustra owalne lub prostokątne z delikatną fazą. Stanowić będą subtelny dodatek, który idealnie wkomponuje się w bogato zdobione wnętrze.

Łazienka w stylu skandynawskim

Łazienki w tym stylu wkroczyły do polskich wnętrz już kilka lat temu. Urzekł nas swoich pragmatyzmem, ilością bieli i bliskim związkiem z naturą. Styl skandynawski wprowadza drewno do naszych wnętrz w odświeżonej, nowoczesnej formie. Często jest całkiem białe, zabielane lub w swojej naturalnej, surowej formie.

Stonowane kolory natury – odcienie szarości i brązu. Do łazienek w stylu naszych północnych, zamorskich sąsiadów polecamy lustra z jasną lub ciemną drewnianą ramą. Najlepiej w prostokątnym kształcie, który utrzyma surowy koncept całej aranżacji.

Łazienkę w stylu skandynawskim trzeba uzupełnić łazienkową aranżację, mocnymi elementami przełamującymi jej melancholijną, stonowaną aurę.

Lustra na wymiar w małej łazience

Niewielkie wymiary naszej łazienki, zmuszają nas do oszczędzania miejsca. Czy to przeszkoda? Absolutnie nie! To okazja do zamówienia dokładnie takich mebli jakich potrzebujemy. W takim przypadku polecamy zamówić szafkę i lustro na wymiar.

Stolarz wykona szafkę, która idealnie będzie pasowała do naszych potrzeb i rozmiaru armatury łazienkowej.

Po zakończeniu prac i zamontowaniu szafki, możemy przystąpić do zamówienia, przystosowanego do Twojego gustu i potrzeb lustra. Oświetlenie? Niecodzienna rama? A może całkowicie bez niej? Wybór należy do Ciebie!

Parametry dobrego lustra na wymiar

W łazienkach najlepiej sprawdzają się lustra wysokiego gatunku, czyli kryształowe. Wszystkie lustra powinny zostać wzmocnione od spodu folią. W przypadku stłuczenia, lustro pozostanie w jednym kawałku.
Lustra cięte na wymiar z wąską fazą do 2 centymetrów, powinny mieć grubość 4mm. W przypadku luster z szerszą faza lub przeznaczonych do oprawienia ramę, ich grubość powinna wynosić 6mm.
Unikajcie tanich luster z marketów. Więcej z nich szkody niż pożytku. Tworzywo z którego są produkowane ma niską odporność na wilgoć i korozję. Po kilku tygodniach pojawiają się na nich pierwsze ogniska rdzy, które niszczą walory estetyczne i praktycznie ograniczają możliwości codziennej z nich korzystania.

Jak zamontować lustro na wymiar

Po zamówieniu lustra na wymiar, pozostało tylko je zawiesić. Przedstawiamy kilka najlepszych sposobów:

  1. Zawieszenie lustra na haczykach. Lustro powinno być wyposażone w specjalny haczyk do zawieszenia. Samodzielne próby przymocowania dodatkowego haczyka do lustra, może skończyć się jego potłuczeniem. To najczęściej spotykane rozwiązanie.
  2. Taśma samoprzylepna np. taśma montażowa Tesa. To bardzo wygodny i trwały sposób zamontowania lustra. Powierzchnię pod lustrem należy najpierw odtłuścić i dokładnie osuszyć, dopiero potem przyklejać lustro.
  3. Mocowanie na klej montażowy. Lustro przyklejone klejem wytrzyma nawet trzęsienie ziemi. Problem powstaje przy zmianie aranżacji i próbie odklejenia lustra, co graniczy z cudem.
  4. Uchwyty ozdobne. To jeden z ciekawszych sposobów montażu luster, gdzie uchwyty same w sobie mogą być częścią aranżacji.

Wyceń

ZAREZERWUJ ON-LINE POMIAR

Masz inne pytania? >KONTAKT<