Lacobel

Wróć na stronę główną

Lacobel to szkło lakierowane

Pokryty jest z jednej strony wysokiej jakości lakierem utwardzalnym termicznie. Powierzchnia użytkowa lacobel, czyli ta z której korzystamy, jest gładka i bez lakieru, natomiast tył lacobelu, czyli strona klejona szkła do ściany, jest pokryta lakierem.
Strona użytkowa lacobel jest odporna na zabrudzenia. Lacobel można stosować w wilgotnych pomieszczeniach takich jak łazienki, sauny, kabiny prysznicowe, a dzięki docinaniu dużych tafli lacobelu unikasz stosowania fug.


Lacobel - sposoby montażu

Lacobel montować można na wiele sposobów. Najczęściej szkło to montuje się do ścian na specjalnym kleju. Klejenie, czyli jeden ze sposobów montazu lacobelu do ścian to nie wszystko. Lacobel montuje się również na płytach meblowych jako szklany front. Ciekawą opcją jest również klejenie szkła lacobel na płytki ceramiczne. Znacznie ułatwia to zmianę wystroju wnętrza bez narażania się na niepotrzebne prace remontowe. Lacobel nie ma wielkich wymagań co do przygotowania powierzchni. Klej na którym montujemy panele lacobel jest bardzo wytrzymały, odporny na działanie wody.

Montaż szyb kolorowych lacobel może się również odbyć na mocowaniach punktowych na przykład w kuchni nad blatem. Wiążę się to jednak z dodatkowymi kosztami związanymi z wierceniem w nim otworów oraz zakupem mocowań przez co cena szkła lacobel nieznacznie wzrasta.

Szyby lacobel montuje się również w ramkach meblowych, listwach aluminiowych. Można również podświetlić go używając do tego LED.

Ciekawe połączenie tworzy on również zamontowany pomiędzy płytkami ceramicznymi. Lacobel do łazienek to ciekawy pomysł na szklane dekory.

Jak długo trzeba czekac na wykonanie i montaż lacobel?

Na terenie miasta Kraków montaż szyb lacobel odbywa się zwykle około 3 dni po zamówieniu.
W województwie małopolskim na montaż tego szkła trzeba będzie poczekać nieco dłużej, jednak polityka naszej firmy skupia się na jak najszybszym montażu paneli u klienta. Montujemy lacobel wszędzie tam gdzie jest taka potrzeba oraz możliwość. Jeżeli chdzi o Kraków możemy poszczycić się montażem szkła: w wielu klubach, na basenach, parkach wodnych, klubach fitness, sklepach, zakładach fryzjerskich, zakładach kosmetycznych oraz u setek klientów indywidualnych w Krakowie.

Ile czasu zajmuje montaż Lacobel i jego pomiar?:

Lacobel montujemy w relatywnie krótkim czasie.
Na standardowy montaż paneli szklanych potrzebujemy zwykle około 30 minut, jeżeli nie napotkamy nieprzewidzianych problemów. Lacobel w kuchni, w ktorej montujemy przyjładowo tylko jeden panel jesteśmy w stanie wykonac w jeszcze któtszzym czasie.
O wiele dłużej może trwać pomiar szkła kolorowego lacobel u klienta.
Standardowo trwa on do 1 godziny, natomiast przy bardziej skomplikowanych projektach nalezy zarezerwować nawet do 2 godzin!

Co robć po montazu lacobel?

Po 24 godzinach od montażu wybranego koloru lacobel zazwyczaj należy usunąć podkładki montażowe spod paleli szklanych. Służą one głównie do wyrównania łączących się tafli szkła, ale również zachowywana jest w ten sposób przerwa dylatacyjna. Podkładki mają grubość 1mm. Po ich usunięciu, wedłyg potzrzeby można uszczelnić powstałą szczelinę, jeżeli jest to wymagane. Pamiętajmy przy tym, że krawędź szyby jest przezroczysta i wszelkie niedoskonałości podczas sprawadzania preparatu będą widoczne. Dużo lepszym rozwiązaniem mogą być małe ćwierćwałki jeżeli oczywście będą w ogóle potrzebne.
Pielęgnacja szkła lacobel jest bardzo prosta. Używamy środków przeznaczonych do czyszczenia szkła kolorowego szyb i paneli szklanych i lacobelu z grafiką takich jak standardowo do szkła.

Lacobel Kraków

Nasza firma oferuje lacobel wysokiej jakości, który można zamówić na terenie miasta Kraków jak również w całym województwie małopolskim. Proponujemy klientom opcję zamówienia lacobel z montażem bądź też z odbiorem osobistym w naszej siedzibie w Krakowie.

Lacobel do kuchni i do łazienki, czyli szkło kolorowe na ściany

Lacobel jest produktem do stosowania wewnątrz pomieszczeń. W podstawowej wersji kolorowe panele szklane nie podlegają hartowaniu. Grubość szkła jaką się stosuje przy produkcji pełnej palety kolorów lacobel to 4mm. W celu uzyskania lacobelu w wersji „SAFE” czyli bezpieznej, można go podkleić folią od spodu. Lacobel znajduje zastosowanie jako szkło dekoracyjne w kuchni nad blatem, łazience między płytkami, oraz wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastąpienia zwykłych płytek czy farby na ścianie panelami szklanymi w kolorze. Lacobel świetnie się sprawdza na półki szklane czy szklane osłonki pod gniazdka i włączniki elektryczne. Ciekawą opcją jest możliwość podświetlenia tego rodzaju szkła oraz piaskowania na nim wzorów dzięki czemu poestają piękne panele szklane z wzorem.

Lacobel i jego zastowosanie w wybranej opcji

 • Lacobel w kuchni- nad blat jako panele dekoracyjne
 • Lacobel w łazience – szkło zamiast płytek (również jako ciekawe uzupełnienie, czyli szklany dekor)
 • Szyba lacobel na zabezpieczenie półek, szafek, blatów
 • Lacobel z wzorem – spersonalizowana szklana dekoracja ściany
 • Lacobel z grafiką – panele szklane ozdobne (patrz w zakładce grafika)
 • Lacobel w kolorze – podkreślający walory pomieszczenia

Możliwa obróbka szkła lacobel

 • wycinanie otworów w lacobelu
 • wycinanie kształtów w lacobelu
 • szlifowanie szkła lacobel
 • fazowanie szkła lacobel
 • podklejanie folią lacobelu

Lacobel Warszawa

Centrumszkla.eu oferuje sprzedaż szkła lacobel w mieście Warszawa. Jeżeli chcesz kupić ten rodzaj paneli szklanych w Warszawie zapytaj o szczegóły naszego przedstawiciela handlowego.

Lacobel kolory

Lacobel jest gotowym produktem. Dostępna kolorystyka jest ograniczona do nieco ponad 30 kolorów. Producent szkła co jakiś czas wprowadza kilka nowych kolorów dlatego nie piszemy o konkretnej liczbie, aby nie wprowadzić Państwa w błąd. PRZED ZAMÓWIENIEM prosimy sprawdzić dostępność wybranego koloru.
Paleta kolorów szkła lacobel widoczna jest poniżej. Wzornik kolorów dostępny jest również podczas pomiarów szkła u naszego pracownika technicznego. W przypadku gdy nie znajdą Państwo odpowiedniego koloru lacobelu z gotowego produktu możemy na zamówienie wykonać panel lakierowany w dowolnym kolorze z palety RAL lub lacobel z grafiką - panele szklane z grafiką.

Panele HARTOWANE lakierowane na dowolny kolor RAL dostępne są w zakładce DIAMONDLACK.


© CentrumSzkla.eu 2018 Projekt i realizacja: Damtox
Top Umów pomiar Wybierz kolor Pytania, Wyceny, Zamówienia
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... Akceptuję