Kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe – CentrumSzkla.eu

Kabiny prysznicowe – piszemy jak dobrać, aby się nie zawieść?

Kabina prysznicowa czy wanna. To dylemat, który stawiają sobie wszyscy urządzający nowe mieszkanie. Kabina prysznicowa to przede wszystkim wygoda i duża oszczędność pieniędzy. Jednak wanna, to ogromna wygoda i miejsce wieczornego relaksu w pianie. Duża łazienka niweluje nam ten problem, gdyż możemy zamontować zarówno wannę jak i kabinę prysznicową.

Dzisiaj omówimy jakie kabiny prysznicowe mamy do wyboru. Oraz czym kierować się przy ich wyborze. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Natryskowe kabiny prysznicowe – jak wybrać?

Przy tworzeniu aranżacji nowej łazienki, musimy sobie odpowiedzieć na jedno, podstawowe pytania: „Gdzie umieścić prysznic?”. Do wyboru mamy róg pomieszczenia, wnękę, ścianę lub środek łazienki. Po dokonaniu wyboru możemy przystąpić do wybrania odpowiadającej mu kabiny prysznicowej.

W niewielkich mieszkaniach, najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest kabina narożna, które zajmuje stosunkowo mało miejsca i jest zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem. Porównując jakość do ceny.

Kabiny prysznicowe narożne dostępne są z różnymi podstawami – kwadrat, prostokąt lub ćwiartka koła. Najczęściej wybieraną opcją jest kabina narożna z podstawą ¼ koła. Wygląda elegancko i wpisuję się w aranżację każdego domowego sanitariatu.

Duże mieszkanie to ogromne możliwości personalizacji łazienki. Przestrzeń to nie przeszkoda, a kilkuosobową kabinę możemy, umieścić nawet na środku łazienki z podstawą koła. Taka opcja prezentuje się fantastycznie, szczególnie kiedy dodatkowo doświetlimy kabinę.

Rodzaje kabin natryskowych:

  • Kabiny prysznicowe narożne – montowane w narożniku dwóch ścian łazienki. Ten rodzaj kabiny może mieć kształt ćwiartki koła, trójkąta, pięciokąta i praktycznie każdej, dowolnej wybranej figury geometrycznej.
  • Kabiny prysznicowe wolnostojące – zasadniczo wybierana jest do przestronnych łazienek. W których jest odpowiednio dużo miejsca na umieszczenie wolnostojącej kabiny. Kształt kabiny wolnostojącej jest praktycznie dowolny, zależy wyłącznie od preferencji kupującego. Przed zakupem trzeba upewnić się, gdzie umieszczone są podłączenia i dobrać do nich odpowiednią kabinę.
  • Kabiny prysznicowe przyścienne – stoją przy ścianie łazienki, jednak w odróżnieniu od narożnej kabiny prysznicowej, wystarczy im tylko jedną ściana do montażu. Zajmują zdecydowanie więcej miejsca w łazience. Ten wybór zalecamy do większych łazienek, gdzie nie musimy liczyć się z miejscem.

Jak wcześniej wspominaliśmy, najchętniej wybieraną kabiną prysznicową jest wersja narożna z półokrągłym brodzikiem. Zmieści się niemal w każdej łazience i nie zajmuje dużo miejsca.

Nietypowe kabiny prysznicowe

Nietypowe, nie oznacza gorsze. Jedną z najciekawszych możliwości jest kabina prysznicowa walk-in. Składają się wyłącznie z jednej lub dwóch szklanych ścianek ze szkła hartowanego. Zamocowanego na wspornikach i profilach mocujących. W tym przypadku instalacja tej kabiny, jest bezpośrednio związana ze stworzeniem odpływu liniowego lub kratki odpływowej.

To bardzo wygodne rozwiązanie, które eliminuje konieczność zakupienia drzwi i całej kabiny prysznicowej. To jedną z najmodniejszych aranżacji, która na pewno zaszokuje Twoich znajomych swoim wyglądem i funkcjonalnością.

Drugą opcją jest prysznic we wnęce łazienkowej, który również nie potrzebuje drzwi. Jednak w tym przypadku są one dostępne i można je zamontować.

Kabiny prysznicowe – konstrukcja w ramach lub z uchwytami

Przy zakupie kabiny prysznicowej, musimy zastanowić się nad jej konstrukcją i jak będziemy ją montować. Wybraliście narożną kabinę prysznicową? Zwróćcie uwagę na rolki i ramę z odbojnikami. Drzwi powinny otwierać się z dużą łatwością i nie powinny wypadać z szyn.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Odbojniki powinny być wykonane z elastycznego materiału np. z gumy, która zamortyzuje ewentualne uderzenie drzwiami od kabiny. Warto przetestować szczelność kabiny, absolutnie nie może przepuszczać wody po zamknięciu drzwi.

Na rynku dostępne są trzy rodzaje kabin prysznicowych, różnią się wyglądem, ceną i funkcjonalnością:

  • Konstrukcja ramowa – najpopularniejsza profilowa konstrukcja. Charakteryzuje je największa szczelność, szczególnie w wersji z drzwiami przesuwnymi na szynach. Konstrukcja zapobiega przedostawaniu się wody poza kabinę, zarówno w trakcie otwierania jak i jej zamykania.
  • Konstrukcja półramowa – znacznie lżejsza, pozbawiona jest wewnętrznych, pionowych profili. Montowane są na profilach, które pomagają osiągnąć idealny pion kabiny.
  • Konstrukcja bezramowa – posiadają ją najnowocześniejsze, designerskie modele kabin prysznicowych. Zbudowane są z ciężkich, dużych szklanych tafli, a do montażu użyta jest minimalna liczba profili. W tej konstrukcji drzwi są nośnikiem uchwytów bocznych, które mocowane są do ściany.

Ile kosztują kabiny prysznicowe?

Kabinę prysznicową można kupić za kilkaset lub kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy od jakości, rodzaju konstrukcji i producenta.

  • najtańsza wersja – plastikowe ścianki z tworzywa, plastikowy brodzik. Cena około 600-700 złotych. Brodzik jest dokupowany osobno i trzeba go doliczyć do ceny.
  • Droższa wersja – ścianki ze szkła hartowanego, brodzik z wysokiej jakość tworzywa. Cena około 2500-3000 złotych. Brodzik musi zostać dokupiony osobno.

Wyceń

ZAREZERWUJ ON-LINE POMIAR

Masz inne pytania? >KONTAKT<