Kabiny prysznicowe Warszawa na wymiar

Kabiny prysznicowe Warszawa – Na wymiar Centrum Szkła eu

Kabiny prysznicowe do łazienki – jak wybrać? – Centrum Szkła eu Warszawa

 

Aranżację nowej łazienki musimy rozpocząć od wybrania umiejscowienia całej armatury łazienkowej. Kabiny prysznicowe stanowią centralny element każdej łazienki.

Kabina prysznicowa może być wykonane z różne jakości materiałów, a jej podstawa przybiera wszelkie geometryczne kształty.  Wraz z większym metrażem łazienki, poszerzają się możliwości z doborem odpowiedniej aranżacji i dodatkowych udogodnień w kabinie prysznicowe.

Szukasz kabiny prysznicowej na  wymiar? Od 9 lat zajmujemy się wytwarzaniem szkła na wymiar do kabin prysznicowych i nie tylko!

Kabiny prysznicowe Warszawa – CentrumSzkła.eu  pod numerem telefonu 722-123-462 i adresem e-mail biuro@centrumszkla.eu.

 

Kabiny prysznicowe na wymiar – co musisz wiedzieć?

Zakup kabiny prysznicowej wiąże się z podjęciem kilku ważnych decyzji, które stają się łatwiejsze gdy dysponujesz niewielkim metrażem łazienki.

 

Cztery najważniejsze rzeczy przy zakupie kabiny prysznicowej

– miejsce montażu kabiny w łazience

– kształt podstawy kabiny

– rodzaj drzwi i systemu jezdnego

– jakość materiałów

Jeżeli decyzja zostanie głęboko przemyślana, na pewno będziecie zadowoleni z codziennego użytkowany kabiny prysznicowej. Najlepiej poradzić się specjalisty w doborze odpowiedniego rozwiązania. Dzięki temu unikniecie późniejszego rozczarowania.

 

 

1.      Kabiny prysznicowe – miejsce montaż w łazience

Mierzmy siły na zamiary. Ta sama zasada obowiązuje przy wyborze kabiny prysznicowej. Wybierzemy taką kabinę, która zmieści się naszej łazience i pozwoli zachować jak najwięcej przestrzeni użytkowej.

Oczywiście, ta zasada obowiązuje wyłącznie w niewielkich łazienkach. W tych przestronnych możemy pozwolić sobie na odrobinę więcej fantazji.

Do niewielkich łazienek przeznaczone są kabiny prysznicowe narożne, które umieszcza się w rogu łazienki na dwóch jej ścianach.

Przestronne łazienki pozwalają na wybranie innych rozwiązań, takich jak kabiny prysznicowe przyścienne lub wolnostojące.

 

2.     Kształt podstawy w kabinie prysznicowej

Najpopularniejsze są kabiny prysznicowe na podstawie ćwiartki koła ( kabina narożna ). Jednak do wyboru mamy niemal każdą figurę geometryczną – prostokąt, kwadrat, koło czy każdy inny, który możemy zamówić u producenta.

 

3.      Kabiny prysznicowe – szklane drzwi i system jezdny

Tradycyjne drzwi czy przesuwne? Szklane drzwi przesuwne pozwalają na zaoszczędzenie kolosalnej ilości przestrzeni użytkowej w łazience. Jeżeli dysponujecie niewielkim metrażem, to rozwiązanie będzie idealne.

Tradycyjne rozwiązanie to szklane skrzydło drzwiowe, które wymaga odpowiedniej przestrzeni do ich otwarcia.

Najczęściej spotyka się kabiny prysznicowe z system jezdnym w formie rolek. Dodatkowo na drzwiach montowane są gumowe odbojniki, które zmniejszają ryzyko rozbicia drzwi przy zbyt zamaszystym ich otwarciu.

 

4.      Kabiny prysznicowe – czy warto zainwestować w wysoką jakość?

W kabinach prysznicowych powinniśmy zadbać o najwyższą jakość elementów montażowych i systemu jezdnego. Takie elementy jak rolki czy uszczelki gwarantują długą żywotność kabiny prysznicowej, która będzie służyć nam przez lata.

 

Designerskie modele kabin prysznicowych potrafią być astronomicznie drogie. Jeżeli nie mamy odpowiednich środków, to warto zainwestować w tańszą kabinę i wyposażyć ją w wysokiej jakości elementy systemu jezdnego.

 

 

Kabiny prysznicowe – rodzaje i modele

 

Odpowiedni dobór rozwiązań do łazienki, to droga do zapewnienia sobie komfortu użytkowania na długie lata. Zanim zdecydujesz się na zakup, zapoznaj się z dostępnymi możliwościami i rodzajami kabin prysznicowych.

 

Rodzaje kabin prysznicowych

 

– Narożna kabina prysznicowa

To rozwiązanie króluje na polskim rynku kabin prysznicowych. Przeznaczone jest dla niewielkich łazienek i doskonale spełnią w nich swoją rolę. Oszczędność powierzchni użytkowej w tym pomieszczeniu to podstawa, a narożna kabina prysznicowa na pewno w tym pomoże.

 

Polecamy wybrać podstawę o kształcie ćwiartki koła. To najbardziej optymalne rozwiązanie.

 

– Przyścienna kabina prysznicowa

Dysponujesz większą przestrzenią w łazience? Przyścienna kabina prysznicowa to zdecydowanie ciekawsze rozwiązanie niż wersja narożna.

 

Tego rodzaju kabina montowana jest na jednej ścianie łazienki, co da wiele możliwości aranżacji szklanych paneli. Grafika na szkle? Dlaczego nie!

 

– Kabina prysznicowa   walk-in

Konstrukcja złożona jedynie z pojedynczego szklanego panelu i elementów montażowych. Najczęściej wykorzystywany materiał to szkło hartowane.  Bardzo popularne rozwiązanie w aranżacjach nowoczesnych mieszkań i domów. W tym przypadku nie musimy kupować podstawy, a jedynie przygotować się na konieczność wybudowania odpływu liniowego.

 

– Wolnostojąca kabina prysznicowe

Najbardziej ekskluzywne rozwiązanie, gdzie mamy możliwość niemal dowolnej aranżacji i wyboru wyposażenia. Tego rodzaju kabina prysznicowa może zostać zamontowana nawet na środku łazienki i może być naprawdę przestronna. Montowana jest jedynie w dużych łazienkach.

 

Kabiny prysznicowe Warszawa – CentrumSzkła.eu  pod numerem telefonu 722-123-462 i adresem e-mail biuro@centrumszkla.eu.

 

Wyceń

ZAREZERWUJ ON-LINE POMIAR

Masz inne pytania? >KONTAKT<