Szklane drzwi przesuwne Kraków, Warszawa

Szklane drzwi przesuwne – Centrum Szkła .eu

Drzwi przesuwne szklane – najlepszy wybór dla firmy i domu

 

Szklane drzwi przesuwne to praktyczny i designerski sposób na stworzenie eleganckich wnętrz wewnątrz firmowego budynku. Sprawdzają się również w domowych wnętrzach, jako zamiennik dla klasycznych drzwi, które zwyczajnie nie pasują do nowoczesnego wystroju mieszkania.

Drzwi przesuwne szklane to trwały produkt, który będzie służył przez lata. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, zapoznaj się z naszymi poradami, które po

mogą Ci wybrać drzwi dopasowane do Twoich potrzeb.

Jesteśmy firmą, która wykonuje kompleksową usługę pomiaru, wytworzenia i montażu, takich produktów jak – drzwi szklane, szkło lacobel, szkło hartowane i wiele innych.

Skontaktuj się z nami! Szklarz Kraków – CentrumSzkła.eu  pod numerem telefonu 722-123-462 i adresem e-mail biuro@centrumszkla.eu.

 

Jak wybrać szklane drzwi przesuwne do firmy i domu?

 

Drzwi szklane przesuwne można montować na wiele sposobów. Jednak niektóre rozwiązania sprawdzą się znacznie lepiej w określonych przypadkach dla konkretnych pomieszczeń.

W zależności od ich rozmiaru, przeznaczenie i miejsca dobieramy rozwiązanie, które jest dla nich dedykowane.

Drzwi przesuwne szklane do domowego biura

Szklane drzwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie do mieszkania. Nie zajmują wiele miejsca, jednocześnie są bardzo dyskretne i wprowadzają nowoczesny design do wnętrza mieszkania. Sprawdzą się jako wydzielenie domowego biura od pozostałej części mieszkania.

Szklane drzwi przesuwne na basen

Przesuwne drzwi szklane sprawdzą się, jako przejściowe drzwi, które oddzielają basen od reszty domu. Delikatna forma drzwi wpisuje się w pomieszczenie basenowe. Dodatkowo można je ozdobić grafiką o tematyce wodnej lub roślinnej, co sprawi, że będą jeszcze bardziej designerskie.

Szklane drzwi skrzydłowe

To rozwiązanie jest najczęściej stosowane w dużych firmach, biurowcach czy prywatnych, eleganckich domach. Dwuskrzydłowe szklane drzwi używane są do wyposażenia sali konferencyjnej, gabinetów czy jako drzwi wejściowe do siedziby firmy.

 

Szklane drzwi przesuwne Kraków. Warszawa

Szklane drzwi przesuwne – Centrum Szkła .eu

 

 

 

Drzwi przesuwne szklane czy naścienne?

Oba rozwiązanie odnajdują swoje zastosowanie, zarówno w firmach jak i domach. Szklane drzwi przesuwne mogą chować się w ścianie lub poruszać się na specjalnych, niewidocznych prowadnicach.

Przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań.

 

  1. Szklane drzwi przesuwne chowane w ścianie

Drzwi szklane wytwarzane są na zamówienie po wcześniejszym pomiarze lub wykonane na podstawie przesłanych wymiarów. Skrzydła szklanych drzwi chowają się w specjalnej kasecie z prowadnicami i system blokującym drzwi w pozycji zamkniętej.

 

Drzwi szklane przesuwne – zalety:

– łatwość montażu;

– elegancki wygląd;

– wysoka trwałość;

– zajmują niewiele powierzchni użytkowej;

– nasłonecznienie pomieszczenia.

 

Szklane drzwi przesuwne – wady:

– rozwiązanie musi zostać przewidziane na etapie budowy budynku.

 

  1. Drzwi szklane przesuwne naścienne

W przypadku tego rozwiązania, szklane drzwi są cały czas widoczne. Skrzydło drzwi szklanych zachodzi na ścianę lub montuje się specjalną listwę maskującą w której ukrywa się szklane skrzydło drzwi.

 

Drzwi szklane przesuwne naścienne – zalety

– elegancki wygląd;

– nowoczesny styl wprowadzony do wnętrza;

– nasłonecznienie pomieszczenia.

 

Szklane drzwi przesuwne naścienne – wady

– brak możliwości zagospodarowania ściany w miejscu montażu skrzydła drzwi;

– rozwiązanie pasuje wyłącznie do przestronnych pomieszczeń;

– zajmuje sporo powierzchni użytkowej.

 

 

Drzwi szklane przesuwne. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej?

Szklane drzwi przesuwne to najnowsze rozwiązanie, które stosowane jest w nowoczesnych wnętrzach przez większość architektów idących z duchem czasu. Szeroki wachlarz zastosowania powoduje, że można je dopasować do każdego wnętrza i dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.

To idealne rozwiązanie do wydzielania stref w domu lub firmie, bez jednoczesnego zamykania przestrzeni. Możliwości wykorzystania szklanych drzwi w aranżacji pomieszczeń jest praktycznie nieskończenie wiele.

 

1.      Szklane drzwi przesuwne w kuchni

Oddzielenie kuchni od reszty domu sprawi, że wszelkie zapachy i wilgoć pozostaną w pomieszczeniu kuchennym. Szklane drzwi są stworzone dla kuchennych wystrojów, a dodatkowo można je przystroić dowolnie wybraną grafiką na szkle.

 

2.      Drzwi szklane przesuwne w sypialni

Sypialniana łazienka to zazwyczaj jedno z najmniejszych pomieszczeń w domu. Jeżeli nie czujecie się skrępowani przezierną taflą, to zdecydowanie korzystne rozwiązanie. Zyska na tym przestrzeń sypialni, która optycznie zwiększy się, dzięki wstawieniu szklanych drzwi.

 

Szklane drzwi – największe zalety i wady

Drzwi szklane przesuwne to trwałe, designerskie rozwiązanie do każdego wnętrza. Ma jednak swoje ogromne zalety i spore wady.

 

Szklane drzwi w domu i firmie – wady :

– gwarantują doskonałe naświetlenie pomieszczeń;

– nadają wnętrzom współczesnego charakteru – tak jak inne elementy wyposażenia wykonane ze szkła;

– optycznie powiększają przestrzeń pomieszczenia;

– izolują wszelkie zapachy i wilgoć z danego pomieszczenia – doskonałe rozwiązanie do domowej kuchni;

– charakteryzuje je duża odporność na wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Szklane drzwi w domu i firmie – wady:

– izolacja akustyczna to jeden z głównych mankamentów tego rozwiązania. Szkło charakteryzuje niska izolacja przed dźwiękami dopływającymi spoza pomieszczenia;

– jeżeli lubisz zamknąć się samotnie w swoim biurze, zapomnij o prywatności. Cały czas będziesz wystawiony na wzrok domowników lub pracowników;

– ryzyko potłuczenia nie jest wysokie, ale istnieje taka możliwość;

– zachowanie idealnej czystości szklanych elementów to prawdziwa udręka. Na szkle widać każdy ślad palca czy zabrudzenia.

Skontaktuj się z nami! Szklarz Kraków – CentrumSzkła.eu  pod numerem telefonu 722-123-462 i adresem e-mail biuro@centrumszkla.eu.

 

 

Wyceń

ZAREZERWUJ ON-LINE POMIAR

Masz inne pytania? >KONTAKT<