Drzwi Szklane Kraków, Drzwi Szklane Warszawa - CentrumSzkla.eu

Drzwi Szklane Kraków, Drzwi Szklane Warszawa – CentrumSzkla.eu

Porady profesjonalistów.

Szklane drzwi to elegancki i nowoczesny element wyposażenia, który coraz częściej pojawia się również w naszych domach. Gwarantują doświetlenie pomieszczenia i jedyny w swoim rodzaju design.  Sprawdzają się w każdych wnętrzach nadając im współczesną nutę i wprowadzają w nowoczesny nurt aranżacyjny.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szklanych drzwi? Jakie są najważniejsze wady i zalety takiego niecodziennego wyboru?

Szklane drzwi – gdzie się najlepiej sprawdzą?

Drzwi szklane charakteryzuje szeroki wachlarz możliwość zastosowania. Doskonale sprawdzą się jako nowoczesne zabudowy szklane gabinetów, bądź pracowni. Dzięki szklanym drzwiom wpuścimy do tych pomieszczeń dużo światła.

Jeżeli potrzebuje w domu wydzielić inne strefy, szkło to jest trafiony wybór. Przesuwne drzwi szklane oddzielające kuchnię od salonu. Oprócz walorów czysto estetycznych, oszklenie kuchni zniweluje zapachy, które się z niej wydobywają.

W nowoczesnych domach używa się ich do oddzielenia sypialni od łazienki. To rozwiązanie sprawdzi się wyłącznie wtedy, kiedy toaleta będzie niewidoczna z każdej części pokoju.

Drzwi szklane – wady i zalety

Zalety szklanych drzwi:

 • nadają współczesny charakter wnętrzu;
 • praktyczne rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń – oszczędność miejsca;
 • gwarantują doświetlenie każdego zakątka pomieszczenia;
 • optycznie powiększają przestrzeń mieszkania;
 • doskonale izolują przed zapachami i wilgocią;
 • duża odporność na stłuczenia i wysoką temperaturę – w przypadku zastosowania szkła hartowanego.

Wady szklanych drzwi:

 • wysoka cena zakupu – uzależniona przede wszystkim od jakości i designu;
 • niska izolacja akustyczna – zamknięcie drzwi nie wycisza dźwięków z zewnątrz;
 • nie sprawdzą się dla osób ceniących prywatność. Kto lubi jak zagląda im się do łazienki lub sypialni?
 • ryzyko stłuczenia – w przypadku zastosowania innych rodzajów szkła niż szkło bezpieczne (hartowane)
 • na szkle widać każdy brud czy ślad palca. Utrzymanie szklanych drzwi wymaga dużo uwagi przy sprzątaniu.

Jakie są rodzaje szklanych drzwi?

Drzwi szklane dwuskrzydłowe

Montaż i użytkowanie szklanych drzwi dwuskrzydłowych wymaga odpowiedniego metrażu pomieszczenia. Najczęściej spotykane są w salach konferencyjnych, dużych gabinetach czy biurach.

Szklane drzwi przesuwne ( zastosowanie – drzwi przymykowe )

Szczególnie polecamy je dla osób, które szukają rozwiązania do niewielkiego mieszkania. W takich warunkach sprawdzą się doskonale, gdyż pozwalają podzielić pokoje – bez zbędnego wypełniania i tak niewielkiej przestrzeni.

Drzwi szklane w futrynie ( zastosowanie – drzwi przymykowe )

Rozwiązanie stosowane najczęściej w biurach w aluminiowych ościeżnicach. Nowoczesna metalowe futryny, stylistycznie wpisują się w aranżacje biurowe. W domowych warunkach lepiej sprawdzają się ościeżnice drewniane.

Drzwi szklane bez futryny ( zastosowanie – drzwi przymykowe lub wahadłowe )

Brak futryny sprawia, że całość konstrukcji jest subtelna i  wpisuje się we wnętrze pomieszczenia niczym kameleon. Brak mocno zaznaczonej ramy drzwi sprawia, że całość wygląda bardzo efektownie.

Szklane drzwi z grafiką

Grafika na szkle kojarzy się ze szkłem lacobel lub innym panelami nad blatem kuchennym. Jak na każdym szkle, grafikę można wykonać również na drzwiach.

Możecie na nich umieścić dowolny wzór, ulubione zdjęcie lub pejzaż. Możliwości wyboru jest wiele, a finalna kreacja zależy wyłącznie od Waszej kreatywności i potrzeb.

Szklane drzwi do kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe sprawdzają się w niewielkich łazienkach. Szklane drzwi mają za zadanie szczelnie oddzielić wnętrze kabiny od pozostałej części łazienki.

Ile kosztują szklane drzwi?

Cena zakupu jest uzależniona od kilku czynników:

 • specyfikacja techniczna drzwi;
 • rozmiar drzwi;
 • zastosowanego systemu jezdnego np. rolki;
 • jakości produktu i renomy firmy

Podstawowy model szklanych drzwi jednoskrzydłowych (szerokość 80-90 centrymetrów) można dostać już za 800-900 złotych. Z kolei szklane drzwi dwuskrzydłowe, mogą kosztować nawet 3000 złotych. Cena rośnie w przypadku konieczności wykonania szklanych drzwi na wymiar.

O czym należy pamiętać przed dokonaniem zakupu?

Zanim zdecydujesz się na zakup drzwi, trzeba solidnie zaplanować ich lokalizację. Należy to przemyśleć najlepiej na etapie projektowania mieszkania i zdjąć dokładne wymiary drzwi. Dzięki temu oszczędzimy sobie nieprzyjemnych niespodzianek i aranżacyjnego zawodu.

Jakość to pierwszy i najważniejszy czynnik przy wyborze szklanych drzwi. Poczytajcie opinie w internecie, sprawdźcie parametry techniczne, system jezdny i sposób wykończenia szkła.

Zdecydowanie warto zamówić spersonalizowane, dostosowane do naszych potrzeb szklane drzwi na zamówienie. Dzięki temu możemy przystosować budowę drzwi do pozostałych elementów i akcesoriów wyposażenia naszego, domowego wnętrza.

Przemyślcie zalety i wady każdego rozwiązania. Im więcej czasu poświęcicie na wybór, tym bardziej będziecie zadowoleni z efektu końcowego.

Wyceń

ZAREZERWUJ ON-LINE POMIAR

Masz inne pytania? >KONTAKT<