Kabina walkin Kraków - kabiny otwaete

Kabina walk-in na wymiar – kabina otwarta

Czy kabina prysznicowa walk-in pasuje do nowoczesnego wystroju?

Innowacyjne rozwiązania technologiczne wykorzystuje się w wielu dziedzinach, nawet w aranżacji wnętrz. Dzięki temu mieszkanie jest nie tylko nieszablonowe, ale staje się jeszcze bardziej funkcjonalne. Z roku na rok kabiny prysznicowe typu walk-in zyskują kolejnych fanów. Otwarty wariant wygląda niezwykle ciekawie, do tego optycznie powiększa łazienkę. Zalet jest mnóstwo, być może one przekonają Cię do wyboru tej wciąż jeszcze mało znanej w naszym kraju opcji. Czy kabina prysznicowa walk-in pasuje do nowoczesnego wystroju? Co ją wyróżnia? Sprawdź!

Jak wygląda kabina prysznicowa walk-in?

Cechą charakterystyczną kabiny prysznicowej walk-in jest to, że nie ma tutaj ani drzwi ani brodzika. W ten sposób przestrzeń jest częściowo otwarta. Za to ten model posiada jedną, dwie lub trzy tafle ze szkła. Można montować ten typ kabiny przy ścianie, albo we wnęce, jak i w lokalach, które mają skos.

Ta kabina nie ma progów, jak i zamknięcia więc bariery architektoniczne są zniesione. Z tego prysznica mogą więc korzystać wszyscy, w tym także osoby niepełnosprawne oraz w podeszłym wieku. Wjazd wózkiem inwalidzkim, czy wejście z kulami nie sprawi nikomu najmniejszego kłopotu.

Szklane, transparentne fronty są niebywale uniwersalne, jak i ponadczasowe. One nigdy nie wyjdą z mody! Prosta estetyka kabiny pasuje zatem do miejsc w różnym stylu, dlatego ten model sprawdzi się w większości mieszkań, bez względu na utrzymaną tam estetykę. To ogromny plus!

Otwarty wariant optycznie powiększa pomieszczenie, dzięki temu nawet niewielka łazienka będzie wyglądać na znacznie większą niż jest w rzeczywistości. Zyskujemy przestronność, która jest tak pożądana w aranżacji małych lokali.

Który typ kabiny wybrać do łazienki?

W marketach budowlanych oraz sklepach online dostaniesz kabiny prysznicowe otwarte w wielu kształtach i rozmiarach. Jeśli gotowe produkty nie spełniają Twoich wymagań warto wykonać je na wymiar bezpośrednio u producenta.

Do dużych i przestronnych łazienek oraz salonów kąpielowych wyśmienicie nadaje się prysznic walk-in zbudowany na planie trójkąta. To dobry wybór także do miejsc, które mają skosy, tak samo jak model z pojedynczą szybą. Za to do niewielkich przestrzeni wstaw wariant wykonany na planie trapezu bądź prostokąta z jednym „ściętym” kątem. Ta druga opcja ma dodatkowo oryginalny wygląd.

Czy otwarty prysznic pasuje do nowoczesnych wnętrz?

Tak, i nieistotne jaki produkt wybierzesz. Ścianka prysznicowa modelu walk-in na ogół jest wykonana ze szła hartowanego. Tańsza opcja to tworzywo sztuczne, takie jak PCV – nieco mniej odporne na uszkodzenia oraz zacieki. Mało kiedy parawan ma inną postać, na przykład kratki. Od lat liderem są całkowicie przezroczyste kabiny, choć masz możliwość zakupu, na przykład mlecznej szyby, czy z tłoczonym dekoracyjnym wzorem.

Detale zdobnicze oraz profile mają różne barwy – najczęściej metaliczne. Wykończenie jest chromowane aluminiowe to dodaje elegancji całej zabudowie, nawet najbardziej prostej formie kabiny.

Nowoczesne wnętrza, dzięki pojawieniu się otwartego prysznica zyskają awangardowy styl i mnóstwo światła. Taki prysznic wygląda dość surowo w klasycznej łazience, mimo to pasuje do niego w zasadzie każda umywalka oraz sedes. W ten sposób możesz dowolnie łączyć stylistykę urządzeń sanitarnych. To daje miliony pomysłów na aranżacje każdej przestrzeni, nawet tej z nutką nowoczesności.

Poznaj zalety kabiny bez drzwi, jak i bez brodzika, czyli modelu walk-in

Wiele osób decyduje się na montaż kabiny typu walk-in ze względu na funkcjonalność. Nie ma w tym wariancie żadnych barier, takich jak próg, czy drzwi. Antypoślizgowa posadzka zapewni bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko ewentualnego upadku.

Mamy możliwość samodzielnego wyboru rozstawu szerokości ścianki lub kilku tafli, dzięki temu wejście może być naprawdę duże. Dlatego wjazd wózkiem inwalidzkim bądź chodzikiem, nawet sporych gabarytów nie będzie kłopotem. Poza tym nie ogranicza nas brodzik, jedynie metry kwadratowe naszego lokalu.

Kabina prysznicowa walk-in nie posiada zakamarków, jak i innych trudno dostępnych miejsc, dlatego bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. A jeśli zdecydujesz się na szkło hartowane pokryte specjalną powłoką, która zapobiega przywieraniu osadu z mydła oraz wody będziesz mieć jeszcze mniej pracy przy codziennych porządkach. Choć cena będzie ciut wyższa, ale za to zaoszczędzisz czas poświęcony na sprzątanie, a także zmniejszysz koszty wydane na środki chemiczne.

Kolejny plus jest taki, że brak drzwi oznacza, że nie ma mechanizmów, które mogłyby w przyszłości ulec awarii, tudzież naturalnemu zużyciu. Rolki, zawiasy, szyny, zgięcia – przy modelu walk-in nic takiego nie znajdziesz!

W tym przypadku montaż opiera się jedynie na przymocowaniu tafli – do ściany oraz do podłoża. Instalacja jest bardzo prosta. W zasadzie wystarczy odpowiednio przygotować podłogę. Musi mieć ona wymagany spad oraz posiadać instalację liniową – ona umożliwia swobodny odpływ wody do kratki.

 

 

Wyceń

ZAREZERWUJ ON-LINE POMIAR

Masz pytania? Skontaktuj się z nami >KONTAKT<

Sprawdź pełną OFERTĘ